Sázava

Podařilo se nám vysoutěžit tuto akci ve výběrovém řízení a má ji na starosti kolega Mirek Jandák. Jedná se o projekt zabývající se veškerou zelení v obci Sázava od kácení dřevin, přes ošetřovací zásahy až po výsadbu nové zeleně. V rámci této akce by mělo být vysázeno něco kolem 300 alejových stromů a asi 12 000 keřů.

Po novém roce jsme začali jezdit kácet stromy, kterých nebylo zrovna málo. Práce ale pěkně odsýpala, až na malé zadrhnutí při kácení jírovců u kláštera, kdy se několik lidí rozhodlo naši práci bojkotovat a staré neperspektivní stromy bránit všemi možnými způsoby. Následovaly nějaké petice, dohady, ale nakonec se podařilo kácení prosadit.

Výsadba stromů byla naplánována na jaro letošního roku a už ji máme zdárně za sebou.

V průběhu dvou týdnů byly přivezeny stromy od našeho dodavatele. Pár stromů bylo přepravou poškozeno, a tak musela proběhnout jejich reklamace. Tato situace nám trochu narušila plány, protože reklamované stromy nebude možné díky letošnímu rychlému jaru sehnat ještě teď, ale až na podzim. Tudíž vykopané jámy musíme znovu zahrnout, aby se do té doby nikdo nezranil pádem do nich a podobně.

Stromy jsme hned po složení z kamionu pořádně prostříhali a začali jsme je dostávat do země. O to, co jsme nestihli vysadit během pracovního týdne, bylo řádně postaráno ze strany města. Hasičí po celý víkend, kdy sluníčko pražilo, poctivě stromy zalévali a díky nim všechny rostliny bez problému vedro přečkaly. Spolupráci s městem Sázava si nemůžeme vynachválit…kéž by to takhle fungovalo všude. Tímto městu Sázava moc děkujeme za vstřícné kroky!
Výsadbu stromů máme úspěšně za sebou a v následujích dnech musíme dokončit zatlučení kůlů, nainstalovat rákosové rohože na ochranu kmene a stromy uvázat.

Výsadba keřů proběhne na podzim.