Aktuality

20.02. - Volné místo: projektový/á manažer/ka střediska Péče o přírodu a krajinu

ČSOP Vlašim vyhlašuje výběrové řízení na pozici projektové/ho manažera/ky střediska Péče o přírodu a krajinu – celý nebo půl úvazek.

 
Na Podlesí bylo vysazeno 2000 rostlinek rozchodníku huňatého

29.09. - Na Podlesí bylo vysazeno 2000 rostlinek rozchodníku huňatého

Výsadba proběhla přírodní rezervaci Podlesí v chráněné krajinné oblasti Blaník. Výsadba je součástí regionálního akčního plánu, který má zajistit, aby tato drobná dvouletá rostlina z naší přírody úplně nezmizela.  

 
Vítězem středočeského kola Ekologické olympiády se stalo Gymnázium Kladno

22.09. - Vítězem středočeského kola Ekologické olympiády se stalo Gymnázium Kladno

Čtyři týmy ze tří středních škol Středočeského kraje se 18. a 19. září 2020 sjely do Vlašimi, aby se zúčastnily 26. ročníku středočeského kola Ekologické olympiády. V tříčlenných týmech se studenti utkali ve dvou praktických a dvou teoretických úlohách, ve kterých měli za úkol zapojit nejen svou paměť, ale také logické uvažovaní, prezentační dovednosti a praktickou zručnost. Titul vítězů obhájilo družstvo Gymnázia Kladno ve složení Klára Doležílková, Alžběta Nevoralová a Jáchym Votoček, které získalo 311,5 bodů ze 400 možných.

 
Vítězové olympiády jsou z Kladna

23.09. - Vítězové olympiády jsou z Kladna

Vítězem středočeského kola Ekologické olympiády se stalo Gymnázium Kladno.Studenti z deseti středních škol Středočeského kraje se 20. až 21. září 2019 sjeli do Vlašimi, aby se zúčastnili 25. ročníku středočeského kola Ekologické olympiády. Více v celé zprávě.

 
Blíží se tradiční výstava starých odrůd ovoce

30.08. - Blíží se tradiční výstava starých odrůd ovoce

Tradiční výstava starých odrůd ovoce, které pěstovali naši předkové a stále je můžeme v krajině najít, letos začíná 20. září v Podblanické ekocentru ČSOP Vlašim.

 
Jedinečný projekt pomůže motýlům a broukům kolem Vltavy

8.04. - Jedinečný projekt pomůže motýlům a broukům kolem Vltavy

Prudké svahy nad Vltavou jsou jedním z posledních míst, kde žije kriticky ohrožený motýl okáč bělopásný. Na jeho záchranu jsme zahájili nový projekt Motýli vltavských strání. Na svazích vltavského kaňonu vyřezáme keře a odstraňujeme menší stromy. Vzniklá mozaika mýtinek, lesů a skal je ideálním stanovištěm nejen pro řadu ohrožených motýlů, ale i pro roháče nebo tesaříky.

 
Nové číslo časopisu Pod Blaníkem

14.02. - Nové číslo časopisu Pod Blaníkem

Pro zájemce o vlastivědu Benešovska, Vlašimska, Voticka, Českého Meránu a Dolního Posázaví vychází nové číslo časopisu Pod Blaníkem. Jaké články přináší, se dočtete v celé zprávě.

 
Prořezávky a úklid

12.02. - Prořezávky a úklid

V novém roce nás jako první úkol čekaly práce na dálkové střelnici Baba v Benešově.

 

25.01. - Prodej dřeva

Prodej smrkových souší

 
Nové číslo časopisu Pod Blaníkem

28.11. - Nové číslo časopisu Pod Blaníkem

Pro zájemce o vlastivědu Benešovska, Vlašimska, Voticka, Českého Meránu a Dolního Posázaví vychází nové číslo časopisu Pod Blaníkem. Jaké články přináší, se dočtete v celé zprávě.

 
<< -  1 2 3 4 5 6 7  -  >>