Aktuality

Seminář Výsadby zeleně již ve středu

5.11. - Seminář Výsadby zeleně již ve středu

Seminář s praktickou ukázkou pro arboristy i pro všechny, kdo chtějí správně sázet, se koná již tuto středu 7.11. od 9:00 v Podblanickém ekocentru ČSOP Vlašim.

 
Přehled listopadových akcí

2.11. - Přehled listopadových akcí

Přijměte pozvání na listopadové akce Českého svazu ochránců přírody Vlašim. Již zítra proběhne výlov rybníka Jírovce v Jinošovském údolí u Vlašimi. Další akce chystá také návštěvnické středisko Podblanické ekocentrum ČSOP Vlašim, Vodní dům i Dům přírody Blaníku. Více v celé zprávě.

 
NA PODBLANICKU VYSADILI DVOUSTÝ KILOMETR ALEJÍ

23.10. - NA PODBLANICKU VYSADILI DVOUSTÝ KILOMETR ALEJÍ

Výsadba jubilejní aleje završila 25 let spolupráce Českého svazu ochránců přírody Vlašim a obcí při obnově alejí. Sázení nové lipové aleje v místě slavné bitvy u Jankova se ujali sami starostové spolu s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem a hejtmankou Středočeského kraje Jaroslavou Pokornou Jermanovou.

 
OCHRÁNCI PŘÍRODY A STAROSTOVÉ VÝSADÍ DVOUSTÝ KILOMETR ALEJÍ NA PODBLANICKU

15.10. - OCHRÁNCI PŘÍRODY A STAROSTOVÉ VÝSADÍ DVOUSTÝ KILOMETR ALEJÍ NA PODBLANICKU

Výsadba jubilejní aleje završí 20 let spolupráce Českého svazu ochránců přírody Vlašim a měst a obcí při obnově alejí na Podblanicku. Akce začne v pátek 19. října 2018 v 11h nad obcí Ratměřice u památníku bitvy u Jankova. Sázení mladých lip se ujmou sami starostové spolu s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem a hejtmankou Středočeského kraje Jaroslavou Jermanovou-Pokornou.

 
Konkurz na místo pracovníka Péče o zeleň

22.05. - Konkurz na místo pracovníka Péče o zeleň

Středisko Péče o zeleň vypisuje konkurz na místo: pracovník Péče o zeleň.

 
Noví držitelé ocenění Blanický rytíř

30.03. - Noví držitelé ocenění Blanický rytíř

V pátek 30. března 2018 se staly nositeli titulu Blanický rytíř nové tři fyzické osoby, které se významně zasloužily o ochranu a rozvoj přírodního a kulturního dědictví Podblanicka. Jsou jimi v abecedním pořadí Lubomír Hanel z Kladrub u Vlašimi, Zdeněk Otradovec z Louňovic pod Blaníkem a Jiří Volek z Vlašimi. Ocenění udělují třem navrženým kandidátům zástupci neziskových organizací Podblanicka a v letošním roce porota vybírala z čtyřiceti jedna nominací. Více v celé zprávě.

 
Obnova sídlištní zeleně v Bystřici

9.03. - Obnova sídlištní zeleně v Bystřici

Začátkem týdne jsme zahájili práce v obci Bystřice.

 
Zeleň v Jankově

1.03. - Zeleň v Jankově

V loňském roce se nám podařilo vyhrát výběrové řízení na projekt Obnovy alejí okolo Jankova.

 
Výstav starých odrůd ovoce

21.09. - Výstav starých odrůd ovoce

Výstava začíná ve čtvrtek 21.9. od 14:00, kdy můžete zároveň přinést vlastní vzorky starých odrůd ovoce k určení odborníky.

 
Výsadba a obnova alejí

22.11. - Výsadba a obnova alejí

Tento rok jsem vysadili hned několik nových alejí. Jednou z nich je alej v Postupicích. Nutná byla i oprava stávajících alejí v okolí Vlašimi.

 
<< -  1 2 3 4 5 6  -  >>